رسانه مستقل استان مرکزی

پیام دختر امام خمینی به حسن روحانی

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:20 ب.ظ

"زهرا مصطفوی" دختر امام خمینی در پیامی انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری را تبریک گفت.

به گزارش اراک دیلی و نقل از جماران، متن این پیام به این شرح است:

برادر بزرگوار جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی دامت برکاته
رئیس جمهور محترم منتخب ملت ایران
سلام علیکم

ضمن سپاس به پیشگاه حضرت احدیت که توفیق خلق حماسه شکوهمند دیگری را به ملت بزرگوار ایران عنایت فرمود این رویداد مهم تاریخی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، ملت شریف ایران اسلامی و حضرتعالی که در خلق این حماسه تاثیر بسزایی داشته اید صمیمانه تبریک عرض می نمائیم.

امید و اطمینان داریم که مواضع منطقی و محکم جنابعالی در دفاع از حقوق ملت بزرگوار ایران و همه ملت های آزاده جهان خصوصا ملت مظلوم فلسطین راهگشای عرصه جدیدی در پیگیری اهداف انقلابی امام راحل(س) و مقام معظم رهبری خواهد بود.

رجاء واثق داریم که دولت جنابعالی با شعار تدبیر و امید می تواند موجب وحدت و انسجام کلیه نیروهای کارآمد نظام مقدس جمهوری اسلامی در خلق حماسه اقتصادی و رشد و شکوفایی میهن عزیز اسلامیمان باشد.
                                                                                                                                                   
 زهرا مصطفوی
 رئیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین

نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلیل 6گانه علی مطهری درباره عدم توفیق اصولگرایان در انتخابات

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:19 ب.ظ

نماینده تهران گفت: اصولگرایان باید از این انتخابات عبرت بگیرند و تغییر روش بدهند، اولا همه چیز را فدای آنچه راه حفظ نظام می خوانند نکنند و ثانیاً برداشت خود از اصل ولایت فقیه را اصلاح کنند و به این نقطه برسند که التزام به ولایت فقیه منافاتی با ابتکار عمل و ایجاد تغییر در جامعه و توجه به نیازهای واقعی مردم ندارد.

به گزارش اراک دیلی و نقل از مهر، علی مطهری در خصوص علل عدم پیروزی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آقای روحانی یک اصولگرای اصلاح طلب است و یک اصلاح طلب صرف نیست، ولی از آن نظر که عمده حامیان آقای روحانی اصلاح طلبان بودند، پیروزی ایشان مساوی با شکست اصولگرایان تلقی می شود.

وی افزود: علت عدم توفیق اصولگرایان چند چیز است؛ یکی اینکه آنها رهبری واحدی ندارند و هر فرد و گروهی برای خود تصمیم می گیرد، بر خلاف اصلاح طلبان که آقای عارف نظر آقای خاتمی را تمکین کرد و کنار رفت، دوم اینکه اصولگرایان فکر می کردند که شورای نگهبان رقبای اصلاح طلب آنها را حذف می کند و رقابت میان اصولگرایان خواهد بود لذا برنامه ریزی برای رقابت با کاندیدای واحد اصلاح طلب نکرده بودند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: دلیل سوم این است که  آنها خود را فدای هم گروه خود یعنی آقای احمدی نژاد کردند، به عبارت دیگر تعصب گروهی و برداشت غلط آنها از اصل ولایت فقیه باعث شد که آنها 8 سال حمایت کور از آقای احمدی نژاد کنند و در مقابل تخلفات و قانون شکنی های او سکوت کنند تا جامعه به این نقطه برسد، تنها در این ماه های آخر است که می بینیم بسیاری از آنها و از جمله برخی کاندیداهای اصولگرای ریاست جمهوری زبان به انتقاد گشودند در حالی که زمانی که باید انتقاد می کردند سکوت کرده بودند و حتی در مقابل منتقدان می ایستادند.

وی دلیل چهارم عدم توفیق اصولگرایان را اهمیت کافی قائل نشدن برای حقوق مردم دانست و گفت: برخی اصولگرایان فکر می کنند برای آنچه انها آن را راه حفظ نظام می خوانند می توان بسیاری از حقوق مردم را نادیده گرفت، شما دیدید زمانی که من سوال از وزیر کشور درباره علت مرگ ستار بهشتی در صحن مجلس مطرح کردم برخی از آنها ناراحت شدند و یکی از آنها گفت بالاخره کسی که بر علیه نظام مطلب نوشته باید مجازات می شد، لذا نبض جامعه و میزان رضایت و عدم رضایت مردم در دست آنها نیست.

مطهری گفت: به عبارت دیگر، این عده بسیار انتزاعی و ذهنی می اندیشند و کاری به واقعیات جامعه ندارند، آنها برخی مفروضات و اصول موضوعه غلط دارند مثل همین که برای آنها راه حفظ نظام می خوانند هر کاری می توان کرد، غافل از اینکه از پایه های حفظ نظام اعتماد مردم به نظام است، لذا گاهی غافلگیر می شوند، مثل امروز که با انتخاب آقای روحانی توسط مردم تازه از خواب بیدار شده اند که در جامعه چه خبر است.

نماینده تهران ادامه داد: دلیل پنجم این است که برخی اصولگرایان سیاست حذف رقیب خصوصاً شخصیت های بزرگ انقلاب را در پیش گرفتند، آنها می خواستند آقای هاشمی را مثل آیت الله منتظری حذف کنند، یا آقای خاتمی را از قطار انقلاب پیاده کنند و بگویند فقط ما انقلابیون راستین هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: دلیل ششم  عدم توفیق اصولگرایان در انتخابات اخیر این است که اکثر آنها به دلیل برداشت غلط از اصل ولایت فقیه قادر به ایجاد تغییر در جامعه نیستند و فاقد قوه ابداع و ابتکار در فضای سیاسی جامعه هستند، همان طور که در سال 88 علیرغم آن که اکثر آنها ادامه مدیریت آقای احمدی نژاد را به صلاح نمی دانستند ولی مثل موجوداتی که دست و پای آنها بسته است فقط نظاره گر بودند و نتوانستند ابتکار عمل را با معرفی یک کاندیدای جدید در دست بگیرند.

وی  افزود: به هر حال اصولگرایان باید از این انتخابات عبرت بگیرند و تغییر روش بدهند، اولاً به حقوق ملت مانند حقوق نظام اهمیت بدهند، مثلاً مساله آزادی بیان و مساله حقوق شهروندی را جدی بگیرند و ثانیاً برداشت خود از اصل ولایت فقیه را اصلاح کنند و به این نقطه برسند که التزام به ولایت فقیه منافاتی با ابتکار عمل و ایجاد تغییر در جامعه و توجه به نیازهای واقعی مردم ندارد، تصور نکنند که برای هر اقدام اصلاحی اول باید به دنبال کشف منویات قلبی ولی فقیه باشند.

نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیام تبریک ناطق نوری به روحانی: روزهای روشن‌تر این مرز و بوم از راه خواهد رسید

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:18 ب.ظ

حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی، انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور آینده کشور را تبریک گفت و وی را نماد اعتدال عقلایی، اصلاح‌طلبی حقیقی و اصولگرایی واقعی توصیف کرد.

به گزارش اراک دیلی و نقل از ایسنا، متن کامل این پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهور منتخب

انتخاب شایسته و به‌حق جنابعالی که با خلق یک حماسه بزرگ همراه شد، یکبار دیگر امید را در دلهای ایرانیان جاری ساخت و کالبد جامعه را جانی دوباره بخشید.

ملت بزرگ ایران اینبار با تشخیص درست و درک جامع از شرایط حساس کشور، با پشت کردن به دوران بی‌صداقتی و عوام‌فریبی و با این انتخاب هوشمندانه، عنان مدیریت اجرایی کشور را بدست شخصیتی سپرده است که نماد اعتدال عقلایی، اصلاح‌طلبی حقیقی و اصولگرایی واقعی گردیده است.

پاسخ درخور به این اقبال و اعتماد کم نظیر ملت ایران، به معرض گزاردن نمایشی شکوهمند از وحدت و یک پارچگی در سطح نخبگان سیاسی متعهد کشور از همه طیف‌ها و سلایق برای تشکیل یک دولت وحدت ملی است که آرزوی همه دلسوزان بوده و هم اینک به برکت این خواست عمومی و در سایه مشی اعتدالی حضرتعالی، امکان تحقق یافته است.

فراخوان مجدد نیروهای با تجربه و فن سالاران بر آمده از تجربه بزرگ انقلاب و نظام اسلامی، انتظار به‌حقی است که اینک بدست شما ممکن گردیده است؛ نیروهایی که وفاداری خود را به آرمانهای انقلاب، بارها به اثبات رسانیده‌اند، آنها که آرزوی بزرگشان اعتلای نظام اسلامی است، همانگونه که مخوف‌ترین کابوسشان شکست این یادگار خمینی کبیر است.

می‌دانم که از دشواری‌های پیش رو، آگاهی کامل دارید و با خبرم که از فقر اخلاقی حاکم بر فضای عمومی کشور و بخصوص در حیطه سیاست‌ورزی این روزها، در رنجید همچنان که از فقر اقتصادی مردم. باور دارم که وضع نابسامان معیشت مردم، آشفتگی‌های فرهنگی، شکاف‌های اجتماعی موجود، مهجوریت کارشناسی، روزمرگی در تصمیمات مجریان، بی‌قانونی، فساد اداری، رانت‌خواری، وضع نابسامان سیاست خارجی، همه و همه از یکسو و از سوی دیگر گوشه‌نشینی نیروهای کارآزموده و وفادار نظام، که کلید حل همه این مشکلات بوده‌اند، پیوسته روح شما را نیز چون دیگر دلسوزان، در این سالها آزرده است و خوب می‌دانم که جنابعالی نیز چنانچه در مناظرات هم بیان کردید سینه‌ای پر درد دارید.

اما در اینجا مایلم با اطمینان بگویم همانگونه که می‌دانید آنچه که از خرابی‌ها می‌توان شمرد در برابر همت بلند و اراده آهنین این مردم و تصمیمی که برای رسیدن به فرداهای بهتر و ساختن ایرانی آباد گرفته‌اند، رنگی و وزنی نخواهند داشت.

ایمان راسخ دارم که در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همینطور درایت جنابعالی، روزهای روشن‌تر این مرز و بوم، از راه خواهد رسید.

در پایان ضمن تبریک فراوان به حضرتعالی، صمیمانه برایتان آرزوی توفیق و سربلندی دارم و از خدای بزرگ مسالت می‌نمایم که همراه و یاورتان باشد.»

نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسجدجامعی: علاوه بر قالیباف، به محسن هاشمی و نجفی فکر می کنیم

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:17 ب.ظ

 احمد مسجدجامعی منتخب مردم در شورای چهارم شهر تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا قالیباف شهردار تهران خواهد ماند یا گزینه جدیدی تعریف می‌شود، افزود: شورا برای شهردار تهران تصمیم گیری خواهند کرد هرچند که در تهران کارهای بزرگی صورت گرفته اما برخی از اقدامات نیز بلندپروازانه بوده است. اما در مورد اینکه از تجربه‌های جدید بتوانیم استفاده کنیم شرط و پیش فرضی است برای فعالیت شهردار جدید.

به گزارش اراک دیلی و نقل از  ایسنا، مسجد جامعی منتخب شورای چهارم در نشست مطبوعاتی خود که در سالن اجتماعات ایسنا با حضور رسانه‌ها برگزار شد، درباره گمانه‌زنی‌های مبنی بر حضورش به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دکتر حسن روحانی نیز، گفت: تلاش ما این است چه در شورای شهر و چه در هر مکان دیگری بتوانیم به بهبود وضعیت کشور کمک کنیم و حتما چنین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: به هر حال تلاش می‌کنیم، دولت موفق شود.

مسجد جامعی با اشاره به شرایط حوزه فرهنگ و هنر در هشت سال گذشته، گفت: آقای روحانی در شرایط دشواری کار را آغاز کردند. در مورد برخی از حوزه‌ها مانند حوزه‌های اقتصادی بارها در برنامه‌های تلویزیونی مطالبی مطرح شده است اما واقعیت این است که فرهنگ، رسانه، سینما، کتاب و ... در این مدت خیلی آسیب دیدند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی با اظهار تاسف از مشکلات نهادهای صنفی در سالهای اخیر یادآور شد: در طول همه سالهای دهه 70 و 80 هرگز شاهد برخورد با نهادهای صنفی نبودیم اما در این دوره چنین شد و خانه سینما را تعطیل کردند، در حالی که این تشکل در همه زمان‌ها و با همه گرایش‌ها فعالیت می‌کرد.

او ابراز عقیده کرد: در سالهای اخیر سلیقه حاکم شده بود یا از قانون برداشت‌های سلیقه‌ای می‌شد. گویی همه دولت‌های قبلی برداشت نادرستی از قانون داشته‌اند.

مسجدجامعی در عین حال مطرح کرد: البته جریان‌های هنری در مقابل تعطیلی خانه سینما مقاومت کردند و این تشکل به نوعی تکثیر شد اما برخی تشکل‌های صنفی دیگر هم با محدودیت‌های زیادی روبرو شدند به طوری که تعدادی از آنها ناچار شدند اساسنامه‌شان را تغییر بدهند.

این عضو منتخب شورای شهر تهران گفت: شرایط ویژه‌ایست و همه تلاش می‌کنیم به شرایط مطلوب برگردیم تا نابسامانی‌ها، سختگیری‌ها و سلیقه‌های مدیریتی کنار گذاشته شوند به هر حال بنده چه در شورای شهر و چه در هر جایگاه دیگری به دنبال بهبود شرایط هستیم و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا عملکرد ما به افزایش نشاط شهری منجر شود، چرا که یک شهر بانشاط بی تردید با روح، فرهنگ، هنر، معماری، سیما و منظر شهری خود را جلوه گر می‌کند.

این منتخب شورای چهارم شهر تهران همچنین ابراز امیدواری کرد یک ارتباط نزدیک‌تری بین شهر، شهرداری و دستگاه‌های اجرایی به وجود بیاید تا همه این اقدامات به موفقیت دولت جدید منجر شود.

شورای شهر را باید به جایگاه واقعی خود برگردانیم و شورا را از شورای شهرداری بودن دربیاوریم

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه حضور تعداد بالای اصلاح طلبان در شورای شهر منجر به انتخاب یکی از این اعضا به عنوان رییس شورای شهر شود نیز پاسخ داد: بله شدنی است چرا که معتقدیم باید شورای شهر را باید به جایگاه واقعی خود برگردانیم و شورا را از شورای شهرداری بودن دربیاوریم.

مسجدجامعی با اشاره به اینکه شورای شهر گذشته بیشتر شورای شهرداری شده بود، بیان کرد: مدیریت شورا در بهبود شرایط شهری بسیار موثر است . متاسفانه در قانون برنامه پنجم نیز مدیریت یکپارچه شهری حذف شد و قطعا یکی از راهکارهایی که مورد توجه است بتوانیم جایگاه واقعی شورای شهر را که مطابق با قانون اساسی بازگردانیم.

وی ادامه داد: مدیریت‌های محلی زمینه‌های مشارکت از پایین به بالا را فراهم می‌کند و روال همکاری بیشتر و نزدیک تر مردم را با دستگاه‌ها فراهم می‌کنند.لذا باید این مدیریت شهری بتواند این گفتگو و تعامل را با دستگاه های اجرایی برقرار کند.

پاسخ مسجد جامعی درباره شهردار بعدی پایتخت

این عضو شورای شهر تهران درباره اینکه آیا قالیباف شهردار تهران باقی خواهد ماند یا در باره گزینه‌های جدیدی همچون محسن هاشمی و نجفی بحث خواهد شد، گفت: شورا باید بازتاب همه گروه‌های اجتماعی باشد چرا که حوزه عمل این نهاد شورای اجتماعی است لذا نباید این حوزه را سیاسی کرد.

وی گفت: مشکلات ما درست از زمانی آغاز شد که فضای شهری به سمت نگاه سیاسی کشیده شد و هرچه به انتخابات نزدیک تر شدیم این فضا پررنگ تر شد.

مسجدجامعی در ادامه اظهار کرد:‌ نباید اینگونه به تهران نگاه کرد که این شهر هیچگونه عیب و ایرادی ندارد چرا که واقعیت‌هایی در زیر پوست شهر تهران اتفاق می‌افتد که همه اینها مسائل اجتماعی است. بنابراین تهران بیش از این نیاز به کار دارد و ما نباید تهران را از خیابان انقلاب به بالا ببینیم.

وی در ادامه با بیان اینکه انتصابی کردن یک جریان انتخابی بازگشت به عقب است گفت: جریان‌های انتخابی را نباید انتصابی کرد و مشکلاتی که از عدم برگزاری سومین انتخابات شورایاران بوجود آمد شهر را با این موضوع درگیر کرد.

مسجدجامعی با بیان اینکه در حال حاضر تهران برخی از کیفیت‌های خود را از دست می‌دهد، گفت: مسائل واقعی و جدی در شهر تهران وجود دارد که باید به طور دقیق مورد توجه قرار بگیرد و در انتخاب مدیر شهر تهران باید مسائل نرم افزاری را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه شهر را باید در نسبت با انسان و شهروند تعریف کنیم، گفت: شهر مجموعه‌ای از پلاک،‌ خانه و کوچه و خیابان‌ها نیست بلکه به ملاک‌های انسانی، عواطف، احساس و نیازهای شهروندان قابل تعریف است و باید در مدیریت جدید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی در حوزه شهری بسیار حائز اهمیت است خاطر نشان کرد: جزو وظایف مشخص شورای شهر است که هر شش ماه یکبار گزارشی از عملکرد خود را به شهروندان ارائه دهد تا نکات ضعف و قوت مشخص شود و در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

مسجدجامعی تاکید کرد: باید مردم رسانه را امین خود بدانند و شهردار تهران نیز با توجه به این مقوله‌ها با نظر و رای جمعی گروه‌های مختلف انتخاب می‌شود و در این پیشنهاد همه باید مشارکت داشته باشند چرا که شهردار تهران کار بزرگی را باید انجام دهد.

وی با بیان اینکه تهران شهر با هویتی است گفت: تاریخ تهران، جغرافیا، نخبگان، دانشمندان، شورای شهر را بر آن می‌دارد تا با اجماع نسبی درباره انتخاب شهردار تهران تصمیم گیری کنیم.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا قالیباف شهردار تهران خواهد ماند یا گزینه جدیدی تعریف می‌شود، افزود: شورا برای شهردار تهران تصمیم گیری خواهند کرد هرچند که در تهران کارهای بزرگی صورت گرفته اما برخی از اقدامات نیز بلندپروازانه بوده است. اما در مورد اینکه از تجربه‌های جدید بتوانیم استفاده کنیم شرط و پیش فرضی است برای فعالیت شهردار جدید.

مسجدجامعی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه شهردار تهران در انتخابات ریاست جمهوری تنها 700 هزار رای را به خود اختصاص داده گفت: این 700 هزار رای‌ که قالیباف در تهران آورده به هر حال آوردگاهی است که بسیاری از بحث‌های انتخاباتی خود را با استناد به توفیق مردم تهران مطرح می‌کرد. در عین حال وی حوزه نیروی انتظامی را مکرر مورد تاکید قرار می‌داد و تهران با 700 هزار رای که به قالیباف داد بسیار گران تمام شد.

پیگیری قضیه اختلاف یک میلیونی آرای شورای شهر تهران با ریاست جمهوری

مسجدجامعی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تغییر در تعداد آرای اخذ شده از شورای شهر که گفته می‌شد در روز اول یک میلیون نفر از تهرانی‌ها کمتر از انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات شوراها شرکت‌ کرده‌اند، گفت: البته من نیز چنین چیزی را شنیدم و باعث تعجب من نیز شد که این مسئله قابل پیگیری خواهد بود.

وی با اشاره به دیداری که پس از انتخابات شوراها با فرماندار تهران داشت، اظهار کرد: پس از انتخابات برای تشکر از زحماتی که کشیده شده بود، با فرماندار ملاقات کردم که در این دیدار نیز گفته شد که تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات شوراها یک میلیون نفر کمتر از تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری از شهر تهران بوده است، اما پس از اعلام نتایج، دیدیم این تعداد کمتر است که فکر کنم آنها رای‌شان را داده‌اند!

منتخب شورای شهر چهارم افزود: تصمیم بر این شده که یکی از دوستان مسوول پیگیری این قضیه شود و خود من نیز آن را پیگیری خواهم کرد.

مسجدجامعی ابراز امیدواری کرد: در ترکیب جدید شورای شهر تضارب آرا بیشتر دیده شود.

نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار (جدول)

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:16 ب.ظ

جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار در روز سه شنبه منتشر شد.

به گزارش اراک دیلی و نقل از مهر، نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران در روز سه شنبه یک میلیون و 245 هزار تومان، طرح قدیم یک میلیون و 225 هزار تومان، نیم سکه 662 هزار تومان، ربع سکه 413 هزار تومان و گرمی 285 هزار تومان اعلام شد.
 
همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی 117 هزار و 500 تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1377 دلار است.

فعالان بازار ارز، نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3 هزار و 460 تومان، هر یورو را 4 هزار و 590 تومان، هر پوند را 5 هزار و 430 تومان و هر درهم امارات را 950 تومان اعلام کردند.

جدول قیمت سکه و ارز
نوع سکه سه شنبه-قیمت (تومان) دوشنبه- قیمت (تومان)
سکه‌تمام‌طرح‌جدید 1245000 1230000
سکه‌تمام‌طرح‌قدیم 1225000 1210000
نیم سکه 662000 665000
ربع سکه 413000 415000
1 گرمی 285000 285000
هرگرم‌طلای18عیار 117500 117000
نوع ارز    
دلار آمریکا 3460 3460
یورو 4590 4620
پوند انگلیس 5430 5440
درهم امارات 950 950

 نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نخستین واکنش اوباما به پیروزی "حسن روحانی" در انتخابات ایران

نویسنده :admin admin
تاریخ:سه شنبه بیست و هشتم خردادماه سال 1392-03:13 ب.ظ

به گزارش اراک دیلی و نقل از سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره پیروزی "حسن روحانی" خوش بینی از خود نشان دادند. 
 
اوباما پس از دیدار با پوتین که در حاشیه نشست گروه هشت در ایرلند شمالی برگزار شد به خبرنگاران گفت: در مورد ایران ابراز خوش بینی کردیم که با این انتخابات جدید که در آن برگزار شد بتوانیم پیشرفتی در گفتگوها داشته باشیم که اجازه دهد مشکلات مربوط به برنامه هسته ای ایران را حل کنیم.  

این اولین بار است که اوباما به صورت علنی درباره نتایج انتخابات ایران واکنش نشان می دهد.  

پوتین نیز گفت: امیدوارم پس از این انتخاباتی که در ایران برگزار شد فرصت جدیدی برای حل موضوع هسته ای ایران وجود داشته باشد ، ما تلاش خواهیم کرد در چارچوب مذاکرات بین المللی و به صورت دوجانبه این موضوع را حل کنیم.
  
درحالی اوباما و پوتین درباره ایران به توافق خود اشاره می کنند كه دو طرف درباره بحران در سوریه اختلاف نظر دارند.  

طرفین پس از گفتگویی دو ساعته با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی اذعان کردند که درباره مسائل سوریه دارای اختلاف نظرهای شدیدی هستند اما با تلاش برای برگزاری کنفرانس صلح ژنو در سوئیس، موافقند.

پوتین گفت: مواضع ما کاملا با هم منطبق نیست اما در زمینه پایان دادن به خشونت ها در سوریه، جلوگیری از کشتار و حل و فصل مشکلات در گفتگوهای ژنو  اتفاق نظر داریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما توافق کردیم که برای برگزاری روند مذاکرات صلح تلاش کنیم و طرف های درگیر را ترغیب کنیم پشت میز مذاکره بنشینند و در نهایت راه را برای گفتگوهای ژنو هموار کنیم.

باراک اوباما نیز گفت: ما درخصوص مسئله سوریه دارای دیدگاههای متفاوتی هستیم  اما در زمینه کاهش خشونت ها و اطمینان خاطر از بکار نبردن سلاح های شیمیایی هم عقیده هستیم.
 
اوباما گفت: سران دو کشور به هیئت های خود دستور داده اند درباره کنفرانس صلح سوریه در ژنو کار کنند.


نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :45
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات