رسانه مستقل استان مرکزی

استان مرکزی درفعالیت های نانو رتبه دوازدهم کشور را داراست

نویسنده :admin admin
تاریخ:یکشنبه بیست و چهارم آذرماه سال 1392-01:35 ب.ظ

معاون پژوهش و فن‌آوری دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: استان مرکزی در زمینه فعالیت های نانو رتبه دوازدهم در 31 استان کشور را داراست.

به گزارش اراک دیلی ،  دکتر علی نیازی در گفتگو با خبرنگار مهر هدف از علوم و فناوری نانو درک خواص و ساخت انواع مواد، ساختارها و افزار ها در حد مقیاس نانو متری دانست و گفت: این مواد و ساختارها ممكن است خواصی كاملا متفاوت از توده مواد و ساختار های بزرگتر داشته باشند که در استان مرکزی 87 مقاله در حوزه نانو فناوری به چاپ رسیده است.

وی اظهارداشت: در سال 82، ایران 30 مقاله در زمینه نانو منتشر نموده است که در سال 92 ، این آمار 126 برابر شده است و در حال حاضر ایران یکی از پنج کشور دنیا در زمینه فن آوری نانو به شمار می‌آید.

وی با تأکید بر این که موضوع فن آوری نانو اهمیت ویژه ای برای محققین کشور ما دارد تصریح کرد: با توجه به اهمیت این فناوری در جهان فعالیت در این حوزه در مراکز علمی کشور شده  است.

نیازی با تاکید بر اینکه پرداختن به این موضوع در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور نهادینه شود و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی اراک سعی دارد با ساخت آزمایشگاه های تخصصی به شبکه آزمایشگاهی نانو بپیوندد تا محققان این واحد دانشگاهی نیز بتوانند دستاوردهای قابل توجهی در این زمینه داشته باشند.

وی بیان کرد: دستیابی به جایگاه مناسب در حوزه فن آوری نانو از مأموریت های مهم سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس این سند، ایران باید در سال 92 جز 15 کشور برتر جهان در این زمینه باشد.

وی تربیت نیروی انسانی برای استفاده از دانش نانو در توسعه اقتصادی - اجتماعی، انجام طرح های پژوهشی کاربردی در زمینه های مرتبط با جذب متخصصان و ایجاد فضای مناسب برای همکاری های گروهی متخصصان رشته های مختلف، یجاد بستر مناسب به منظور تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و رفع نیازمندی های مرتبط با نانوفناوری در صنایع مختلف و  ارتباط علمی با مراکز ملی و بین المللی از اهداف پژوهش علوم و فناوری نانو عنوان کرد.

معاون پژوهش و فن‌آوری دانشگاه آزاد اسلامی اراک با اشاره به برخی از فعالیت های پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی اراک و گفت: تاکنون اعضاء هیئت علمی و دانشجویان این واحد با ارایه بیش از هزار مقاله در کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی عزمی راسخ در تولید علم داشته اند که این مقالات شامل 562 مقاله ISI، 450 مقاله علمی-پژوهشی و 210 مقاله علمی-ترویجی است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر فعالیت های پژوهشی و فن‌آوری دانشگاه آزاد اسلامی اراک افزود: بیش از 300 طرح پژوهشی توسط اعضاء محترم هیات علمی واحد اراک ارایه شده که نزدیک به 100 طرح پژوهشی آن در حال اجرا می باشد. همچنین نزدیک به 100طرح پژوهشی برون دانشگاهی نیز تاکنون توسط این واحد ارایه گردیده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic