رسانه مستقل استان مرکزی

رجایی:اراک میزبان بازرسان آژانس انرژی اتمی است

نویسنده :admin admin
تاریخ:شنبه شانزدهم آذرماه سال 1392-07:29 ب.ظ

عباس رجایی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انتظار از بازرسان آژانس انرژی اتمی این است که در بازدیدهای خود از تاسیسات اراک در چارچوب پادمان عمل کرده و بندهای مصوبات توافق ژنو را در فضایی شفاف رعایت کنند.

وی بیان کرد: بازدیدها از تاسیسات اتمی ایران باید به دور از هرگونه تهدید و جوسازی سیاسی باشد چرا که این مدل در فضای گفتمان جدید ژنو و تفاهم های صورت گرفته وجاهت ندارد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: غربی ها باید بدانند که ایران به همان نسبت که آمادگی دارد در چارچوب عقلانی و با ادبیات عدالت و دوستی برنامه های دوسویه همکاری بین المللی را مطرح کند ، اگر شرایط و اخلاق نامساعدی از طرف مقابل ببیند ازمواضع و منافع خود دفاع خواهد کرد.

رجایی عنوان کرد: بازدید از تاسیسات قطران خنداب ( آب سنگین) با توافق سازمان انرژی اتمی ایران در راستای حسن نیت ایران برای رفع ابهام ها و تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ایران انجام می شود.

بر مبنای توافق به عمل آمده میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت عنوان ˈچارچوب همکاریˈ که در آبان ماه گذشته صورت گرفت، بازرسان آژانس روز شنبه 16 آذر ماه وارد کشور می شوند و پس از برگزاری جلسه ای که در سازمان انرژی اتمی خواهند داشت، روز یکشنبه 17 آذر ماه از تاسیسات تولید، آب سنگین اراک بازدید می کنند.

این سومین دیدار بازرسان آژانس از تاسیسات آب سنگین اراک خواهد بود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات