رسانه مستقل استان مرکزی

معاون استاندار مرکزی: احزاب ابزار کارآمد پیگیری مطالبات مردمی هستند

نویسنده :admin admin
تاریخ:چهارشنبه سیزدهم آذرماه سال 1392-10:34 ب.ظ

به گزارش اراک دیلی، «شکرالله حسن بیگی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از سیاستهای محوری دولت یازدهم تقویت جایگاه و نقش گروه های سیاسی و احزاب در تصمیم سازی و مناسبات اجتماعی و سیاسی است.

وی اضافه کرد: احزاب پرسشگر، نقاد و ناظر بازویی قوی در شناخت معضلات و ارائه راهکارهای سازنده در بهبود امور و رشد فکری لایه های اجتماعی هستند.

وی بیان کرد: وجود چندین گروه سیاسی که فعالیت آنها به زمان انتخابات محدود می شود نمی تواند اثرگذار باشد و زمان آن رسیده که احزاب مقتدر و شناسنامه دار با برنامه های قوی سهم و جایگاه خود را در پیشبرد امور مشخص کنند و ازاین ظرفیت ساختار جامعه مدرن به بهترین شکل در حوزه حقوق شهروندی، تعادل در هیجانات سیاسی و اجتماعی، افزایش مشارکت مردمی درامور فکری و توسعه محور و تولید فکر و ثروت بهره گرفته شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: تکثر و چند صدایی در فضای حزبی بستر پویایی جامعه و پاسخگویی به نیاز اقشار مختلف با دیدگاه های متنوع را فراهم می کند و این مهم ضرورتی است که در شرایط کنونی به شدت احساس می شود.

حسن بیگی گفت: دانشگاه ها و گروه های مرجع فکری، رسانه ها و اندیشمندان پیشقراولان حاکمیت و تقویت نظام حزبی و تقویت تشکلهای غیردولتی هستند و دولت اعتدال به گرمی دست آنها را در این ماموریت سنگین می فشارد.

وی افزود: 400 تشکل غیردولتی در استان مرکزی در قالب 9 شبکه به عنوان سرمایه مردمی این منطقه فعالیت دارند که کیفی سازی برنامه ها و تقویت آنها از طریق سپردن تصدی بیشتر امور دولت دراولویت برنامه های این بخش قرار دارد.

نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic